Even voorstellen: ‘De Dobbertjes’ – al jaren vaste prik in zwembad ’t Woudmeer
“Zolang we kunnen zwemmen, liggen wij in baan 1!”
Al vroeg in de ochtend, als de dauw nog boven het gras hangt, stappen 6 vriendinnen op de fiets richting Zwembad ’t Woudmeer. Samen vormen zij ‘de Dobbertjes’ – een hechte zwemclub die inmiddels niet meer weg te denken is uit het bad.
De naam? “Zoals dat gaat als je slap aan het ouwehoeren bent,” lachen ze. “Iemand zei het in onze groepsapp en dat was het. Geen idee meer wie!” Vijf à zes jaar geleden, nog vóór corona, begonnen ze samen met hun vaste zwemmomenten. En sindsdien hebben ze nauwelijks een ochtend overgeslagen.
Anja Klaver en Alina Spruit uit Spanbroek en Paula Roodhof uit Hoogwoud zwemmen op vaste ochtenden samen. Marie José de Boer en Melanie Jonker uit Hoogwoud en Amber Veldt uit Spanbroek liggen meestal een half uur eerder in het water, om 07.00 uur al voordat het bad recreatief opengaat, omdat zij als personeel al toegang hebben.
Vaste prik om 07.30 uur
Op dinsdag, woensdag en vrijdag liggen Paula, Anja en Alina om 07.30 uur in het water. Weer of geen weer. “We stemmen de dagen altijd even op elkaar af, maar we gaan eigenlijk altijd. Vorig jaar vonden we het wel jammer dat het bad eerder dichtging, we waren graag langer doorgegaan.”
Ze zwemmen meestal in baan 1 en 2. “Baan 3 en 4 zijn voor de snellere zwemmers,” vertellen ze. “En borstcrawl? Die zie je vooral in baan 4!” Zelf combineren ze gezellig kletsen met fanatiek banen trekken. “We komen voor allebei. We bemoeien ons trouwens ook gezellig met andere mensen in het bad.”
Douchen, koffie en vrijdag-traktatie
Na het zwemmen wordt er altijd gedoucht en samen koffiegedronken. En op vrijdag? “Dan moet er iemand trakteren. Een cake, iets zelfgebakken of gewoon een lekker koekje.” Dat doen ze dan gezellig met z’n zessen.
Alina en Paula hebben zelf ooit hun zwemdiploma gehaald in dit bad. Daarna zwommen ook hun kinderen hier. Inmiddels ligt Alina zelfs alweer met haar kleinkinderen in het water. “Dit is echt oma’s bad,” zeggen ze trots. In de zomer staat ze hier dan ook weer met de kleinkinderen op het grasveld, te genieten met z’n allen.
Energie, humor en saamhorigheid
Wat het buitenbad zo bijzonder maakt? “De ligging is uniek,” zegt Alina. “Op een lenteochtend de dauw zien optrekken, dat is toch fantastisch.” Anja vult aan dat “het water altijd lekker is.”
“Het geeft je energie, je bent lekker in beweging en je blijft soepel,” zegt Paula. “Speak for yourself!” grapt Alina, waarna het drietal in lachen uitbarst. De band met het personeel is hecht, zeggen ze lachend. “We horen bij het interieur.” Voor dit seizoen gaat Anja zelfs als oproepkracht aan de slag en helpt ze op donderdag in het bad.
Glitterpruiken en glijbanen
Ze doen graag mee aan activiteiten, zoals de Zwem4daagse aan het einde van het seizoen – “ook voor de sponsoring natuurlijk.” En discozwemmen? Dat wilden ze ook wel eens meemaken. Speciaal voor hen werd er een ochtendeditie georganiseerd, compleet met muziek en aankleding. “Wij hebben zelf ook ons best gedaan hoor,” vertellen ze. “Met glitterpruiken!” En ook buiten de activiteiten om blijft het plezier belangrijk: soms eindigt een zwemochtend gewoon nog op de glijbaan.
Blijven bestaan
Als ze één wens mogen doen voor de toekomst van het zwembad, hoeven ze niet lang na te denken. “Dat het sowieso blijft bestaan. Het is één van de mooiste dingen in de zomer. Kinderen moeten lekker naar buiten kunnen en dit bad hoort gewoon bij onze gemeente.”
Over tien jaar zien ze zichzelf nog steeds samen zwemmen. “Jahoor! Zolang het kan. En anders verzinnen we wel iets anders om elkaar te blijven zien.” Want naast zwemmen ondernemen ze ook buiten het bad van alles samen. Eén ding is zeker: zolang er water in ’t Woudmeer ligt, dobberen zij mee.