Koninklijke onderscheiding voor Cees Welboren uit Hoogwoud
Op zondag 20 september 2026 ontving Cees Welboren (76 jaar) uit Hoogwoud een Koninklijke onderscheiding. Burgemeester Herman Wiersema reikte de onderscheiding in de middag uit tijdens de afsluiting van het zomerseizoen van het Rundveemuseum in Aartswoud.
Ruim veertig jaar vrijwilliger
De heer Welboren is sinds de jaren '80 op tal van terreinen actief als vrijwilliger: voor sport, voor het behoud van historie en voor mens en dier. Zo was hij jarenlang keeperstrainer bij voetbalvereniging VVS'46. Ook bij vogelvereniging VoVOS is hij al lange tijd actief; daar deelt hij zijn kennis van vogels en is hij betrokken bij tentoonstellingen en diergezondheid.
Als initiatiefnemer en voorzitter van Stichting Historisch Aurora zet hij zich in om de geschiedenis van de voormalige melkfabriek Aurora levend te houden. Bij de aanleg van recreatieterrein De Weijver hielp hij mee aan de inrichting van de eendenvijver, en sindsdien helpt hij daar dagelijks bij het verzorgen en monitoren van de dieren, en draagt hij bij aan het onderhoud van het terrein.
Actief bij het Rundveemuseum
Bij het Rundveemuseum in Aartswoud is de heer Welboren actief voor de commissie erfdieren en is hij lid van de tentoonstellingscommissie. Daarnaast verzorgt hij regelmatig rondleidingen voor bezoekers.
Door deze veelzijdige en langdurige inzet voor sport, historie, natuur en dier heeft hij de Koninklijke onderscheiding gekregen, die tijdens de afsluiting van het zomerseizoen van het Rundveemuseum werd toegekend. Van harte gefeliciteerd!