De wethouders zijn benoemd: Vincent Buis, Daniël Hagens en Herman ter Veen
De gemeenteraad van Opmeer heeft op 22 juni Vincent Buis, Daniël Hagens en Herman ter Veen benoemd tot wethouder. De heer Buis (VVD) en de heer Ter Veen (PRO) waren de afgelopen periode ook wethouder. De heer Hagens is nieuw in het college. Hij was in de vorige periode raadslid voor DSV en later het CDA. De heer Hagens neemt nu namens het CDA plaats in het college.
Robert Tesselaar nam afscheid als wethouder
De heer Tesselaar was sinds 2018 wethouder en heeft zich de afgelopen acht jaar ingezet voor onder andere het sociaal domein en onderwijs. Met de komst van de nieuwe raad – is er ook een nieuwe samenstelling van het college. In deze verandering breekt er voor Robert een nieuw hoofdstuk aan. En dat betekent dat hij besloten heeft afscheid te nemen als wethouder van Opmeer. Wel blijft hij raadslid en vanuit die rol actief betrokken bij de gemeente.
Nieuwe raadsleden: Jeffrey van der Gracht en André Martherus
De vrijgekomen plaatsen in de gemeenteraad zijn ingevuld door Jeffrey van der Gracht (VVD) en André Martherus (PRO). Beide heren zijn tijdens de raadsvergadering geïnstalleerd.
Coalitieakkoord 2026-2030 vastgesteld
Het CDA, de VVD en PRO hebben samen een coalitieakkoord gesloten. Het akkoord is tijdens de raadsvergadering besproken door de gemeenteraad. De raad heeft het akkoord vastgesteld, waarmee het college een duidelijke opdracht heeft gekregen voor de komende vier jaar. De fracties van het CDA, de VVD en PRO stemden voor vaststelling van het coalitieakkoord, en de fracties van KERN8, Gemeentebelangen en de LPO stemden tegen vaststelling van het coalitieakkoord.