Vervolgonderzoek naar woningbouw in Aartswoud is nodig
Het college van burgemeester en wethouders heeft onderzocht of er woningen kunnen komen op het voetbalveld van AGSV in Aartswoud. Uit dit verkennend onderzoek blijkt dat woningbouw mogelijk is, maar dat er op dit moment een financieel tekort is van ruim 1 miljoen euro. Daarom stelt het college voor om een vervolgonderzoek te doen. In dat onderzoek wordt bekeken of extra financiering mogelijk is en welke afspraken er gemaakt kunnen worden met de betrokken partijen om de plannen haalbaar te maken.
Gemeenteraad aan zet
Wethouder Herman ter Veen: “We moeten realistisch zijn: zonder extra middelen wordt het moeilijk. Daarom vragen we de gemeenteraad om een krediet van 50.000 euro voor een vervolgonderzoek. Daarmee willen we kijken welke oplossingen er zijn om het tekort op te vangen.” De gemeenteraad bespreekt het voorstel in de oordeelsvormende vergadering van 11 september en neemt een besluit in de vergadering van 25 september.
Over het plan
Het plan gaat uit van een mix van ongeveer 40 woningen op het huidige voetbalveld, waarbij het voetbalveld verplaatst zal worden. Daarmee wordt ingespeeld op de woonbehoefte in het dorp en zorgen we ervoor dat de voorzieningen in de kleine kernen blijven bestaan. Meer informatie over dit plan en andere projecten in Opmeer vindt u op www.woneninopmeer.nl.